laisa

laisa

Nekompromisní lyže pro všechny horské podmínky

Tento horský výkonný všeuměl, který je stejně doma na sjezdovce i v prašanu, rozšiřuje obzory lyžařů - dobrodruhů.

Pokud hledáte lyže s nefalšovanou univer- zálností pro všechny horské podmínky, je laisa od zai pro vás to pravé.

laisa je vybavena technologií zai Double Tip® (DT) a inovativním multiradiálním designem, a tak vám dodá svobodu bezuzdného pohybu na sjezdovkách i mimo ně prakticky bezkompromisůcodovýkonnosti.Neboť tvar, za kterým se otáčejí hlavy zvědavců, je stejně funkční jako energický. Mimo sjezdovky protíná laisa hluboký sníh účinněji než běžné freeridové lyže, a navíc při nižších turbulencích. Dosahuje rovněž vynikajících výkonů na upravených sjezdovkách, a to díky svým unikátním uříznutým špičkám.

Díky těmto vynikajícím a všestranným výkonnostním parametrům není žádným překvapením, že laisa je oblíbenou volbou profesionálních lyžařských průvodců v drsných horách Graubündenu.

<

Detailní náhled a barevné kombinace

Vyberte barvu: Tangerine

Charakter lyží laisa

Tajemstvím skrývajícím se za univerzálními schopnostmi lyží pro všechny horské podmínky je technologie zai Double Tip®. Část zkosené čelní špičky protíná hluboký sníh a vytváří vztlak pro širší části špičky, což způsobuje, že se lyže vznáší nad praša- nem s mnohem menší turbulencí a ztrátou hybné síly, než tomu je u tradičních lyží s rozšířenou špicí.

Na sjezdovce umožňuje výrazný tvar špičkám, aby se lyže při carvingu plně dotýkaly sněhu a zabraňuje trhavým pohybům v prudkých zatáčkách.

Materiály

Atraktivní povrch lyží laisa je vyroben z materiálu zaiíra®, což je ultra-lehčený karbonový materiál vyvinutý firmou zai. zaiíra® obsahuje UD uhlíková vlákna, jež pohlcují otřesy lépe než obvyklé sloučeniny uhlíkových vláken.

Proužky zaiíra® jsou uspořádány ručně v různých směrech a vrst- vách. To má za následek nejen velmi pevnou lehčenou konstrukci, ale umožňuje i pestré vyvažování kroucení podél délky lyže.

Lem z vulkanizovaného přírodního kaučuku kolem horního povrchu pomáhá chránit před poškrábáním a dále přispívá k tlumení. Lem je k dispozici ve třech výrazných barvách: oranžová, modrá a zelená.

Povrch

  • zaiíra®
  • Vulkanizovaný přírodní kaučuk

Vnitřek

  • Dyneema®
  • zaiíra®

Jádro

  • Lepené lamely z cedrového dřeva (bez suků)

Základ

  • Nano-základ pro vysokorychlostní závody
  • HRC50 ocelové hrany

technická specifikace

    188
šířka v mm špička 129
střed 99
patka 116
rádius v m špička 17,5
střed 20
patka 17,5
délka v mm 1880
hmotnost g 1590
    šířka v mm     rádius v m   délka váha
špička [+] střed [+] patka [+] špička [+] střed [+] patka [+] v mm v g
zai laisa 188 129 99 116 17.5 20 17.5 1590 188

Díky své ultralehčené karbonové konstrukci lyží laisa se šipka váhy zastaví na pouhých 1590 g, což z nich činí ideální trekkingové a túrové lyže. Nízká hmotnost rovněž přispívá ke svižné jízdě na sjezdovce i mimo ni.

Šířka špička

Šířka střed

Šířka patka

Rádius špička

Rádius střed

Rádius patka