nezza

nezza

Evoluce lyžování

Někdy rozdíl nespočívá v tom, co přebývá, nýbrž v tom, co schází

nezza, kterou právě nabízíme ve třetí řadě, je konečným ztělesněním výrobního ducha značky zai: „omezit se na minimum“. To, co začal psát život na popud experimentu črtaného perem Simona Jacometa, se vyvinulo do jednoho z nejznámějších designů lyží všech dob.

Původní nezza byla vybroušena z jednoho kusu uhlíkových vláken zaiíra® a podávala tak nekompromisní, agresivní výkon na tvrdém sněhu, že fanoušci překřtili tyto lyže na „ďábelské“. Nejnovější verze je stvoření pro lyžaře příjemnější. Lyže sestrojené okolo lehčeného jasanového a topolového jádra nabízejí úžasný výkon v široké škále sjezdových podmínek.

Revoluční design lyží nezza v podobě vlaštovčího ocasu zbavuje lyže váhy v patkách, aniž by snižoval jejich délku. Výsledkem je, že nezza v sobě spojuje lehkost a hbitost krátkých lyží s plynulostí, stabilitou a rychlostí lyží delších. Skutečně případ pravdivosti hesla, že „méně je více“.

Cena: 187 000 Kč

detailní náhled

Charakter lyží nezza

Nová edice lyží nezza se vyznačuje spojeným lamelovým jádrem z jasanového a topolového dřeva pro lepší redukci váhy. Při hmotnosti 1550 g bez vázání je o 100 g lehčí než předchozí model. Standardní velikost 177 byla zvolena pro optimální ladnost a stabilitu.

Unikátní konstrukce lyží nezza působí tak, že rozkládá váhu do středu lyže, a tak vytváří nízký moment setrvačnosti a umožňuje snadnou reakci pro otáčení. Přínos ze strany lyžaře je okamžitý a snadno ovladatelný.

Během lyžování na povrchu s hrubším sněhem „vlaštovčí“ rozštěpená patka lyží nezza funguje jako systém pérování u auta. Hrany lyží se pohybují nezávisle na sobě, pohlcují nárazy a neutralizují boční zvrat.

Materiály

Výrazná textura povrchu lyží nezza je vytvořena pomocí zaiíra®, high-tech karbonové směsi, vypracované značkou zai speciálně pro výrobu lyží.

Povrch tvoří uspořádané oddíly materiálu zaiíra® v překrývajících se vrstvách, čímž je dosaženo neuvěřitelně odolné konstrukce s vynikající životností, co se týče zkroucení.

Vrstvy uhlíkového vlákna odrážejí světlo různými směry, a tak na sněhu vzniká půvabný třpytivý efekt. Povrch lze přepracovat. A protože každé lyže nezza jsou vyráběné ručně, má každá z nich svůj vlastní jedinečný vzhled.

Povrch a vnitřek

  • zaiíra®

Jádro

  • Topolové a jasanové dřevo

Základ

  • Nano-základ pro vysokorychlostní závody
  • HRC50 hrany z ušlechtilé oceli

technická specifikace

    177
šířka v mm špička 129,5
střed 78,5
patka 109
rádius v m špička 8/9
střed 16/9
patka 15
délka v mm 1770
hmotnost g 1650
    šířka v mm     rádius v m   délka váha
špička [+] střed [+] patka [+] špička [+] střed [+] patka [+] v mm v g
nezza 177 129.5 78.5 109 8/9 16/9 15 1770 1650

Šířka špička

Šířka střed

Šířka patka

Rádius špička

Rádius střed

Rádius patka